Garść informacji o medycynie mitochondrialnej
Medycyna Mitochondrialna

Garść informacji o medycynie mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny, o którym robi się coraz głośniej. Medycyna mitochondrialna może sprawić, że zaczniemy mniej chorować i tym samym nasze życie może się wydłużyć. Poruszając temat medycyny mitochondrialne nie sposób pominąć substancji mitochondrialnych.

Jakie są substancje mitochondrialne i pełnione przez nie role?

W kręgu zainteresowań medycyny mitochondrialne znalazły się mitochondria. Pełnią one wiele ważnych funkcji w organizmie. Życiowe procesy, które zachodzą z ich udziałem mogą odbywać się bez zakłóceń tylko wtedy, gdy są one w dobrej kondycji. Mitochondria potrzebują do tego substancji odżywczych. Substancje mitochondrialne to witamina B3, witamina B12, witamina K, selen, kwas alfa liponowy, l karnityna, witamina C, witamina D, gluation i koenzym Q10. Substancje te znajdziemy w naturze w wielu produktach spożywczych.

Jak można uzupełnić ich niedobry?

Sytuacje, w których substancje mitochondrialne występują w zbyt małej ilości nie należą do rzadkości. W sprzedaży znajdują się jednak dostępne bez recepty wysokiej jakości suplementy diety, które zawierają substancje mitochondrialne w kapsułkach lub tabletkach. Dostępna jest na przykład witamina K2 MK7, mangan suplement, chrom w tabletkach. Bez recepty dostępna jest także witamina B complex.

Wszystkie te preparaty są bezpieczne dla organizmu. Nie zawierają żadnych sztucznych dodatków. Uzupełnieniem jadłospisu mogą być suplementy diety zawierające substancje mitochondrialne. Suplementy diety, w których składzie jest na przykład witamina B3 czy witamina C pomogą nam cieszyć się zdrowiem.