loadingimg

Wczytuję dane...
Kilka słów o cenach

Słów kilka chcielibyśmy powiedzieć na temat tego, jak należy traktować spore czasem różnice w cenach herbat. Cóż, jest herbata towarem o niezwykłej rozpiętości jakościowej. W zwykłych sklepach i marketach mamy na półkach herbaty, najczęściej ekspresowe, które kosztują ledwie kilka złotych nawet za setkę (albo i dwie) torebeczek. Mamy tez sklepy takie, jak nasz, gdzie za niektóre gatunki herbat zapłacić musimy kilkadziesiąt złotych kupując zaledwie 50 gramów suszu. I jest w przypadku herbat, jak w wielu innych racją, że za większą cenę dostajemy lepszy, lepszej jakości towar.

 

Najtańsze herbaty, to susz z kiepskich plantacji, zbierany maszynowo, w którym oprócz liści (niesortowanych) znajdziemy sporo patyków i łodyżek (w herbatach ekspresowych bardzo rozdrobnionych), a nawet części liści innych, niż krzew herbaciany roślin. Jest oczywiste, że taka herbata będzie smakować źle. Jest tez prawdą, że, wobec w ogóle niskiej kultury picia herbaty w naszych stronach, wielu ludziom napój uzyskany z takiego surowca wystarcza. Można się pokusić o stwierdzenie, że pewnie dlatego, że nigdy nie mieli okazji wypić prawdziwej, dobrej i prawidłowo przygotowanej herbaty, ale wiemy dobrze, że z centrum Europy nie zrobimy nagle wschodniej Azji. Wspaniałe jest to, że jednak, z roku na rok, liczba ludzi świadomie sięgających po prawdziwe herbaty rośnie, co ma pewnieswoje podłoże w coraz powszechniej prezentowanych faktach o wspaniałych prozdrowotnych właściwościach herbaty. Znaczenie także ma i to, że ludzie generalnie chcą żyć coraz lepiej, że zaczynają zwracać uwagę na to, jak żyją, a w tym na to, co jedzą i piją. Nie bagatelizowalibyśmy także i tej prawdy, że herbata sprzyja utrzymywaniu ciała w dobrej codziennej kondycji, szczególnie dobrze wpływając na utrzymywanie (ale i przywracanie) prawidłowej wagi ciała.

 

My nie proponujemy herbat najtańszych. Nawet nie mamy w sklepie herbat tanich. Naszą misją jest podnoszenie kultury picia herbaty w Polsce poprzez przybliżanie naszym klientom zagadnień związanych z udziałem herbaty w filozofii, historii i tradycji Dalekiego Wschodu, poprzez próbę przeniesienia najważniejszych wartości związanych z herbatą na nasz grunt oraz poprzez oferowanie w naszym sklepie najlepszych, wysokogatunkowych herbat najwyższej jakości. Proponowanie herbat tańszych, nawet nazywających się tak samo lub podobnie, jednak nie będących herbatami uprawianymi w najlepszych rejonach, w tradycyjny sposób, zbieranych ręcznie i przeobrażanych w susz według najstarszych tradycji, dla nas po prostu nie miałoby sensu.

 

Na koniec tej krótkiej wzmianki chcielibyśmy zauważyć, że da się znaleźć sklepy z herbatami, które, jak twierdzą, oferują herbaty wysokogatunkowe, ale za znacznie niższą cenę, niż inne, uznane przedsiębiorstwa. Pamiętajmy o jednym – herbatę dość łatwo podrobić, dobry susz można wymieszać z najtańszym tak, by napar smakiem jakoś tam przypominał herbatę wysokogatunkową. To się dzieje od dawna. Co znamienite, nawet w takich sklepach te herbaty, które niełatwo jest podrobić, mają zwykle ceny zbliżone poziomów, jakie obserwujemy u najlepszych, znamienitych dostwaców.

 

Chodzi o to, byśmy odkryli te wspaniałą przyjemność, jaką daje picie dobrej herbaty. Sklep TeaExpert.pl ma to jedno na celu, by jego klienci stali się zagorzałymi wielbicielami pięknych dalekowschodnich napojów, uzyskiwanych z liści krzewu Camellia Sinensis. Oczywiście prowadzenie sklepu jest naszym sposobem na życie i dumni jesteśmy także z tego, jak w sferze biznesu działa nasze przedsiębiorstwo, jednak doprawdy większą satysfakcję sprawia nam kolejny zadowolony, urzeczony, zarażony naszą miłością do herbaty klient, niż kolejna zarobiona dzięki działalności sklepu złotówka.