loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

 
Earl Grey Blue - najzdrowsza z herbaat czarnych

Earl Grey. Każdy wie, jak smakuje, a co ważniejsze, jak pachnie. Jedna z najlepszych kompozycji herbaty czarnej. Specyficzny charakter tej herbaty uzyskuje się dzięki wzbogaceniu dobrej jakości suszu olejkiem z bergamotki.

  Bergamotka - cytrus dla Earl Gray Blue

No właśnie – co to takiego, ta bergamotka? To roślina należąca do rodziny rutowatych. No wiem, większości nic to nie mówi. To dopowiem, że to roślina, której owoce należą do owoców cytrusowych. Jesteśmy w domu, prawda? Wydaje się, ze ojczyzną bergamotki są Indie, ale nie jest to pewne. Dziś na dużą skalę uprawiana jest głównie we Włoszech. Owoce tej rośliny mają typowy dla cytrusów kształt i są bardzo kwaśne. Dla nas, herbaciarzy, nie to jest jednak najważniejsze. Istotne o wiele bardziej jest to, że z kwiatów, liści i owoców bergamotki uzyskuje się niesamowicie pachnący olejek bergamotowy. Jest on substratem w produkcji kosmetyków, ale jest również tym, co dodaje się do czarnej herbaty, by uzyskać herbatę Earl Grey. I to ten olejek odpowiada za niepowtarzalny jej smak i zapach.

 

Tak, dzięki olejkowi bergamotowemu herbata Earl Grey pachnie i smakuje wybornie i wyjątkowo. Nie sposób pomylić jej przyjemnego aromatu z czymkolwiek innym, a gdy mamy ją już w filiżance, aromat ten roznosi się wokół niczym zapach egzotycznych kwiatów. Ale to nie wszystko. Earl Grey jest też herbatą wyjątkowo zdrową. Dlaczego? Oczywiście – bergamotka!

 

Earl Gray ma, to jasne, wszelkie pozytywne właściwości czarnej herbaty, ale olej bergamotowy dodaje tu swoje prozdrowotne działanie, a całość wydaje się działać synergicznie. I tak:

 

- Earl Grey poprawia nastój – już jedna filiżanka dziennie jest pomocna dla osób ciepiących na depresję oraz dla tych, którzy żyją w ciągłym stresie,

- herbata Earl Grey, lepiej niż inne, wpływa na przewód pokarmowy, regulując trawienie,

- Earl Gray jest doskonałą herbata dla diabetyków. Współdziałanie związków zawartych w samej herbacie z tymi wchodzącymi w skład olejku bergamotowego pomagają utrzymać poziom glukozy we krwi w normie,

- ta herbata, co udowodniono ponad wszelką wątpliwość, pozwala również wyregulować gospodarkę lipidową i robi to tak samo skutecznie, jak zapisywane przez lekarzy (a nibławatek Earl Gray Blueepozbawione poważnych działań ubocznych) statyny. Dawka? Jedna filiżanka dziennie (ale nie zaszkodzą dwie, lub nawet trzy).

 

Prawda, że to imponujące? Earl Grey jest tak wspaniała, że piłbym tylko tę herbatę gdyby nie to, że… tak wiele jest wspaniałych herbat. Jasne, trzeba, będąc prawdziwym herbaciarzem, mieć czas na upajanie się każdą z tak wielu odmian. Ale wydaje się, że akurat Earl Grey powinna być tą, po którą powinno się sięgać niemal codziennie. Zwłaszcza, że oprócz tego, że taka zdrowa, jest także jedną z najsmaczniejszych herbat świata.

 

Nasza Earl Grey nosi nazwę Earl Grey Blue. To dlatego, że dodatkowo znajdziemy w suszu płatki bławatka.  A to tylko wzbogaca zdrowotne właściwości naparu, gdyż bławatek, co wiadomo w Polsce od dawna, działa przeciwzapalnie i działa leczniczo w przypadku wielu schorzeń nerek i pęcherza moczowego. Nasza Earl Grey Blue jest także wyjątkowo smaczna. To zasługa najwyższej jakości komponentów.


Data dodania: 2015-03-08 00:03:51