loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

 
Jakie herbaty na początek? (cz. 2)

sklep z herbatami

Część druga - propozycje

 

Część 2 – propozycje

 

W pierwszej części tego wpisu opowiedziałem trochę o rozmaitych powodach, dla których warto rozpocząć bliższą znajomość z dobrymi, liściastymi herbatami. Poniżej postaram się zaproponować konkretne gatunki w zależności od głównej przyczyny, z której podjęliśmy decyzję o pierwszym zakupie liściastych herbat.

 

DLA ZDROWIA

 

Jeśli głównym powodem, jaki zmotywował nas do zakupu pierwszych szlachetnych herbat jest troska o zdrowie, to wybór paść powinien na herbaty zielon, białe, oolongi  i pu-erh. Oczywiście, co wielokrotnie podkreślałem, WSZYSTKIE herbaty mają dobroczynny wpływ na nasze organizmy, ale widomo, że te konkretne pozwolą o zdrowie zadbać szczególnie efektywnie. Konkretne gatubki mogłyby być następujące:

 

Chun Mee

Cytrynowy John

Jaśminowa Zielona

Matcha – najzdrowsza z herbat

Sencha

Fujian White

Biała Perła

Milky oolong

Pu-erh

 

DLA URODY

 

Podobnie, jak to jest ze zdrowiem, także i uroda zyskuje na tym, że sięgamy często po szlachetne, prawdziwe herbaty. I o tyczy to wszystkich rodzajów herbat, choćby dlatego, że wszystkie herbaty zawierają antyoksydanty, a te opóźniają procesy starzenia, także te, których efekty odbijają się na kondycji skóry. Podobnie jest zresztą w kwestii wspomagania odchudzania – tu także pomocna będzie większość herbat 9o ile będą wypijane bez cukru). Jest jednak kilka, które w tym względzie górują nad innymi. Zaliczyć można do nich na przykład:

 

Matcha – rekordzistka pod względem ilości antyoksydantów

Pu-erh lub pu-erh fitness – pomagają w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Oolong Tie Guan Yin – odmładza i wspomaga odchudzanie

 

DLA SMAKU

Trochę się powtarzam, ale cóż zrobić taka prawda - wszystkie szlachetne herbaty smakują wyjątkowo i wspaniale! Ale jeśli chcemy się smakami zabawić, to proszę bardzo, mogłoby to wyglądać tak:

 

Earl Grey Blue

Keemun Super

Duch Puszczy

African Queen

Cytrynowy John

Tropikalna Wyspa

Green Needle

Cesarska Perła

Milky oolong

 

BO CHCĘ ZOSTAĆ EKSPERTEM

 

Być może powodem, dla którego chcesz, czytelniku, przystąpić do grona wielbicieli prawdziwych herbat, jest chęć stania się ekspertem w tej dziedzinie. Być może poczułeś, że to może być wspaniała, fascynująca przygoda. Może pociąga Cię duch dalekiego Wschodu, historia i filozofia tamtych stron Świata. Wówczas polecimy Tobie zwłaszcza  czyste herbaty czarne, zielone, białe i czerwone, a także Pu-erh oraz ewentualnie herbaty z dodatkiem jaśminu (Czarna Jaśminowa, Zielona Jaśminowa, cesarska Perła). Oczywiście niekoniecznie wszystkie od razu. Stawanie się ekspertem musi potrwać. Wszak Japończycy traktują obcowanie z herbatą, jako drogę całego życia, czego potwierdzeniem jest Chado – Droga Herbaty – japońska ceremonia picia Herbaty. Możesz więc zacząć od kilku, a nawet od jednej herbaty, tej, której opis najbardziej si Tobie spodoba. A jeśli zaiskrzy, będziesz poznawał kolejne, będziesz miał swoje ulubione, takie codzienne, ale i inne, na szczególne okazje.

 

Oczywiście wielu z nas zacznie i będzie rozwijać znajomość z najlepszymi herbatami świata z każdego z powodów po trochu. I dobrze, bo ma herbata taką moc, takie właściwości, żeby wszystkim pokładanym w niej nadziejom sprostać.

 

 


Data dodania: 2014-06-12 12:30:45